دانستنی ها

برای این ورزش نیازی به باشگاه رفتن نیست!

 

راکینگ یک ورزش عالی برای تناسب اندام و طول عمر است و به گفته این فعال تناسب اندام، حمل یک وسیله از رفتارهای مهم بشر در طول تاریخ بوده و تلاش برای عضله سازی، چربی سوزی، بهبود سلامت قلب و جلوگیری از صدمات بوده است.

به گزارش ریمینو به نقل از ایسنا، راکینگ یکی از داغ ترین ترندهای تناسب اندام است که نیازی به سالن بدنسازی و وسایل فانتزی ندارد و تقریباً هرکسی می تواند آن را امتحان کند، چه مادربزرگ 70 ساله و چه یک ورزشکار جوان 21 ساله. برای قوی تر شدن و عمر طولانی تر.

مایکل ایستر، روزنامه‌نگار تناسب اندام و نویسنده کتاب پرفروش «مغز کمیاب» می‌گوید: راکینگ یا حمل وزن، یک تمرین بدنی است که برای کمک به زنده ماندن ما طراحی شده است. ورزش می تواند تناسب اندام قلبی عروقی را بهبود بخشد، ماهیچه ها و استخوان های ما را بادوام تر کند، و برای کمک به انجام وظایف روزانه، قدرت مرکزی و پشت را تقویت کند. اما این روزها، ابزارها،فناوری و روال‌های در حال تغییر ما باعث شده که بسیاری از ما به‌ندرت نیاز داشته باشیم که وسایلی را بیش از چند متر از ماشین خود تا خانه‌های خود حمل کنیم.

گفت: ما به نوعی کارهای روزمره خود را طراحی می کردیم. من فکر می کنم انجام این کارها برای مردم بسیار مهم است و ما کمتر و کمتر این کار را انجام می دهیم. راکینگ به معنای حمل وزنه برای تناسب اندام است، بنابراین دقیقاً مشابه کوله‌پشتی نیست، اما می‌توانید با تنظیم وزنی که حمل می‌کنید، نحوه حمل آن، سرعت و مسافتی که می‌روید، حمل آن را برای هر کسی آسان‌تر کنید. ورزش باید بدون توجه به سن یا سطح آمادگی جسمانی در دسترس باشد.

اگر می توانید راه بروید، می توانید وسایل حمل کنید

حمل برای طول عمر بسیار عالی است. ایستر اضافه کرد که اجداد ما بعد از شکار شکار می بردند و همه با خانواده و وسایل خود مسافت های طولانی را طی می کردند. گاهی حمل اجسام سنگین یک رفتار انسانی است که منحصر به انسان بوده و در طول تاریخ امری اساسی بوده است.

در حالی که نیازی نیست یک گاومیش کوهان دار را برای شام به خانه ببریم، اما هنوز دلایل خوبی برای صرف وقت برای این کار وجود دارد، زیرا حمل گاومیش کوهان دار به انواع مختلف ورزش مرتبط با طول عمر کمک می کند. عید پاک معتقد است که تاب خوردن برای همه چیز مفید است، حتی در دوران پیری.

اول از همه، حمل کردن قلب شما را تقویت می کند، یک ورزش هوازی عالی برای سلامت قلب و عروق است و به پیشگیری از بیماری قلبی، یکی از علل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان، کمک می کند.

همچنین تمرینات مقاومتی را همراه با کاردیو برای کمک به تقویت عضلات و استخوان ها ارائه می دهد. نتایج تحقیقات نشان داده است که این ترکیب برای زندگی طولانی تر و سالم تر حیاتی است. تراکم استخوان با افزایش سن بسیار مهم است زیرا تحقیقات نشان می‌دهد که استخوان‌های شکسته خطر بزرگی برای سلامتی افراد مسن ایجاد می‌کنند.

ایستر گفت، مهمتر از آن، حمل خطر آسیب کمتری نسبت به ورزش های معمولی مانند دویدن دارد، به این معنی که برای افراد مسن یا کمتر فعال که می خواهند تناسب اندام خود را بدون آسیب بهبود بخشند، گزینه خوبی است.

راکینگ؛ سوزاندن چربی و ساخت عضلات و قدرت مرکزی

حمل کردن نه تنها می تواند به شما کمک کند عمر طولانی تری داشته باشید، بلکه می تواند احساس و ظاهری عالی به شما بدهد. ایستر افزود: “این یک تمرین عالی برای سوزاندن چربی بدن است؛ وزن اضافی که ما حمل می کنیم کالری بیشتری نسبت به پیاده روی یا دویدن بدون آن می سوزاند.” حمل همچنین عضله سازی می کند، به خصوص در قسمت پایین تنه، اما برای تحمل وزن اضافی شانه ها، پشت و قسمت مرکزی بدن نیز کار می کند. حتی می‌تواند به مشکلاتی مانند کمردرد کمک کند، زیرا عمل حمل وزنه‌ای ایجاد می‌کند که به تعادل نحوه فعال شدن عضلات پشت کمک می‌کند. حمل همچنین به تقویت هسته کمک می کند که برای سلامت ستون فقرات مهم است.

به‌راحتی می‌توان راکینگ را به برنامه روزانه خود اضافه کرد

حمل از دیرباز سنگ بنای تناسب اندام نظامی بوده است. معمولاً از سربازان خواسته می شود که تجهیزات سنگین را در فواصل طولانی حمل کنند و این تمرین باعث ایجاد رابطه عشق و نفرت بین گروه هایی مانند سپاه تفنگداران دریایی شده است.

ایستر توضیح داد: «پیش از این، حمل‌ونقل کاری بود که فقط افراد نظامی انجام می‌دادند و واقعاً سخت و ترسناک بود. برای امتحان این ورزش لازم نیست در نیروهای ویژه ارتش یا بازی های کراس فیت (ترکیبی از ژیمناستیک، وزنه برداری، تمرینات تناوبی با شدت بالا، ایروبیک، تمرینات سرعتی و استقامتی) باشید. به راحتی می‌توانید این را در فعالیت‌هایی که قبلاً انجام می‌دهید، بگنجانید، مانند پیاده‌روی در گام‌های روزانه‌تان.

وی افزود: یک کوله پشتی سنگین اضافه کنید و ناگهان از هر قدم بیشتر سود خواهید برد.

چگونه شروع کنیم

ایستر گفت: “بزرگترین اشتباهی که مردم در مورد تاب خوردن مرتکب می شوند این است که بیش از حد به آن فکر می کنند و در نهایت هیچ تصمیمی نمی گیرند.” مقداری وسایل را در کوله پشتی خود بیندازید، پیاده روی کنید و ببینید چه احساسی دارید.

شما به تجهیزات خاصی نیاز ندارید، زیرا یک کوله پشتی چرخشی معمولی به خوبی کار می کند و می توانید با وسایل خانه از جمله کتاب وزن اضافه کنید. جن دراموند، یکی از کوهنوردان، گفت: استفاده از کیسه های شن یا بطری های آب یک امتیاز اضافی است زیرا می توانید در صورت لزوم آنها را خالی کنید یا آب داخل آن را بنوشید تا کار آسان تر شود.

اگر جلیقه سنگینی دارید، می‌توانید از آن نیز استفاده کنید یا حتی وزنه‌ای را مانند کیسه شنی که دور سینه‌تان پیچیده‌اند، جلوی خود حمل کنید، اما احتمالاً کوله‌پشتی راحت‌ترین گزینه خواهد بود.

ایستر گفت: «این مهم تر از نحوه تاب خوردن است. من فکر می کنم کوله پشتی برای اکثر مردم بهتر است.

او گفت: شروع خوب برای اکثر افراد حدود 15 تا 30 پوند (7.5 تا 15 کیلوگرم) است، اما گفته می شود عقل سلیم با آن شروع می شود. به مردم می گویم آرام باشند. اگر متوجه شدید که وزن خیلی کم است، می توانید وزن بیشتری اضافه کنید.

همانطور که عید پاک پیشنهاد می کند، سعی کنید وزنه را نزدیک بدن خود نگه دارید تا کمرتان آویزان نشود و هر چیزی را که لبه های سختی دارد را در پتو بپیچید تا وزنتان به کمر شما آسیب نزند.

ملوان سابق مایکل اوداود قبلاً گفته بود که یک اشتباه رایج این است که برای جبران آن بیش از حد به جلو خم می شوید و می توانید با نگه داشتن باسن خود در زیر تنه از این امر جلوگیری کنید.

اینکه چقدر و چند وقت یکبار می توانید آن را حمل کنید به سطح آمادگی جسمانی شما بستگی دارد. اگر در زمینه تناسب اندام نسبتاً تازه کار هستید، با یک پیاده روی کوتاه چند بار در هفته شروع کنید. حتی فقط 15 تا 30 دقیقه شروع خوبی است. با پیشرفت، حمل و نقل احتمال آسیب کمتری پیدا می کند، حتی اگر هر روز این کار را انجام دهید، اما دادن فرصتی برای بهبودی بدن می تواند به خصوص در ابتدا مفید باشد.

ایستر افزود: “در نهایت به نقطه ای خواهید رسید که می توانیدهر روز راکینگ را انجام دهید.” اگر مردم نمی توانستند هر روز وسایل را حمل کنند، ما خیلی وقت پیش مرده بودیم.

آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا