اخبار ورزشی

محرومیت سنگین در انتظار مهاجم سابق و جنجالی پرسپولیس

مدیران باشگاه پرسپولیس در صورت امتناع لوکادیا و باشگاه چینی از پرداخت جریمه می توانند شکایت خود را به نهاد انضباطی فیفا بکشانند تا رقمی که این بازیکن محکوم شده است را دریافت کنند

به گزارش ریمینو به نقل از مهر”یورگن لوکادیا”، مهاجم هلندی- کوراسائویی روز ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ با عقد قراردادی با سروصدای زیاد به تیم فوتبال پرسپولیس تهران پیوست و به یکی از بهترین خریدهای خارجی تاریخ لیگ برتر از لحاظ رزومه و کارنامه ورزشی تبدیل شد

لوکادیا اگرچه دیرتر از سایر بازیکنان به تمرینات تیمی ملحق شد، اما به سرعت به یکی از بازیکنان هجومی سرخ ها تبدیل شد و در 6 بازی از 9 بازیی که برای پرسپولیس انجام داد موفق به گلزنی شد و او را مورد علاقه هواداران پرسپولیس قرار داد.

در حالی که پرسپولیس و لیگ برتر ایران در سال های اخیر از نداشتن از نداشتن چنین بازیکن با کیفیت خارجی رنج می‌بردند، او با وجود ضعف بدنی توانست کیفیت خود را ثابت کند و تبدیل به چهره خطرناکی برای سرخ پوشان تهرانی شود.

اما همه چیز وقف مراد پرسپولیسی ها خوب پیش نمی رفت و درست زمانی که پرسپولیس بیش از هر چیز دیگری به درخشش این بازیکن در بازی با استقلال تهران امیدوار بود، او در ۲۷ آذر ۱۴۰۱ تهران را به مقصد کشورش ترک کرد و مدیران پرسپولیس نتوانستند مانع از خروج این بازیکن از ایران شوند.

در تاریخ اول دی 1401 باشگاه پرسپولیس رسما اعلام کرد که لوکادیا به صورت یک طرفه قراردادش را فسخ کرده و دیگر حاضر به بازگشت به تهران نیست. پس از این اتفاق مدیران باشگاه پرسپولیس از این بازیکن به دلیل فسخ غیرقانونی قرارداد از سوی مراجع قضایی به فیفا شکایت کردند و خواستار غرامت از این بازیکن شدند.

پس از مدتی و در 21 ام فروردین در سال 1402 با اعلام باشگاه کانگژو مایتی لاینز چین لوکادیا، با عقد قراردادی به این تیم پیوست. سپس باشگاه پرسپولیس از لوکادیا و این باشگاه چینی به دلیل قرارداد غیرقانونی با فدراسیون جهانی فوتبال فیفا شکایت کرد. عملکرد خوب لوکادیا در تیم کانگژو ادامه یافت و او در 24 بازی موفق شد 7 گل برای این تیم به ثمر برساند تا هواداران پرسپولیس همچنان دلتنگ او شوند.

در 12 مهر 1402 و با اعلام فیفا، باشگاه چینی و لوکادیا در شکایت پرسپولیس محکوم شدند و این بازیکن موظف شد به دلیل فسخ غیرقانونی قرارداد خود، ظرف 45 روز مبلغ 324 هزار و 200 دلار به حساب باشگاه پرسپولیس واریز کند.

امروز شنبه 27 ام آبان 1402 آخرین روز مهلت لوکادیا برای واریز این مبلغ به حساب باشگاه پرسپولیس است و تا زمان انتشار این گزارش، باشگاه پرسپولیس هنوز واریز این مبلغ توسط مهاجم هلندی کوراسائو را تایید نکرده است.

در همین رابطه رضا شاه منصوری کارشناس حقوق فوتبال در پاسخ به این سوال که اگر لوکادیا تا پایان مهلت قانونی امروز مبلغ 324 هزار و 200 دلار را به حساب باشگاه پرسپولیس واریز نکند، فیفا چه مجازات های قانونی را اعمال خواهد کرد؟ طبق قانون و به دلیل نقض قرارداد با باشگاه پرسپولیس، فیفا او را موظف به پرداخت این مبلغ کرد. باشگاه Cangzhou Mighty Lions چین نیز به دلیل تحریک بازیکن (لوکادیا) برای اجرای قرارداد و مسئولیت تضامنی در پرداخت این مبلغ مجرم شناخته شد. همچنین این باشگاه در سه پنجره نقل و انتقالاتی حضور داشت و تا پرداخت مبلغ مذکور به حالت تعلیق درآمد.

احتمال محرومیت بیشتر لوکادیا و باشگاه چینی

وی ادامه داد: در صورتی که متهمان (باشگاه چین و باشگاه لوکادیا) در مهلت مقرر قانونی امروز مبلغ مورد نیاز را به باشگاه پرسپولیس پرداخت نکنند، با درخواست محکوم له، پرونده از سوی کمیته حل اختلاف فیفا به کمیته انضباطی این نهاد ارجاع می شود. (باشگاه پرسپولیس) . و پس از بررسی مسئولان این مرجع، ممکن است جریمه مالی بیشتری برای لوکادیا و باشگاه چینی در نظر گرفته شود.

حتی این احتمال وجود دارد که محرومیت دیگری برای این مهاجم در نظر بگیرند و از تیم کانگژو امتیاز کسر کنند. اما همه اینها منوط به این است که مدیران پرسپولیس درخواست خود را از فیفا مطرح کنند تا این پرونده در سازمان انضباطی این سازمان جهانی بررسی شود.

منبع: مهر

آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا