اخبار روز

ماهواره خیام 100هزار هکتار از اراضی استان البرز را برای مقابله با زمین‌خواری اسکن کرد!/جزئیات

بر اساس صحبت های سخنگوی سازمان فضایی ایران، ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی استان البرز برای مقابله با زمین‌خواری توسط ماهواره خیام اسکن شد.

مشاور رئیس و سخنگوی سازمان فضایی ایران با اشاره به انعقاد تفاهم نامه گفت: بر اساس این تفاهم نامه 100 هزار هکتار از اراضی استان البرز برای مقابله با زمین خواری توسط ماهواره خیام اسکن شد.

به گزارش ریمنو به نقل از ایسنا، حسین دلیریان بعدازظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان فضایی ایران و سازمان فناوری اطلاعات طی ماه های اخیر تفاهم نامه ای را برای رسیدگی به زمین خواری و تغییر کاربری بر اساس این تفاهم نامه ایران امضا کرده اند. آژانس فضایی متعهد به تحویل مستمر و به موقع داده ها از ماهواره خیام به پنجره واحد مدیریت زمین است.

وی افزود: از داده های ماهواره ای خیام برای دقت بیشتر و تسریع در ارائه خدمات به مردم در حوزه تصرف غیرقانونی اراضی دولتی و مردمی استفاده شده است و می تواند بسیاری از مشکلات این حوزه را حل کند.

به گفته سخنگوی سازمان فضایی، 100 هزار هکتار از اراضی استان البرز توسط ماهواره خیام برای مقابله با زمین خواری اسکن شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بر اساس این تفاهم نامه اولین دسته از تصاویر ماهواره ای خیام را که تصاویری با کیفیت از حدود هزار کیلومتر مربع معادل یکصد هزار هکتار از اراضی استان البرز را با کیفیت بالا ارائه می کند در اختیار فناوری اطلاعات قرار داده ایم. سازمان. از تصاویر در پنجره مدیریت واحد زمین استفاده کنید.

دلیریان ادامه داد: سازمان فضایی ایران با استفاده از داده های ایستگاه فضایی آمادگی دارد در زمینه های مختلف از جمله پایش محیط زیست، منابع آب، عمران، نقشه برداری، شهرسازی و… به سایر سازمان ها کمک کند. مشکلات را برطرف کنید.

نگین یوسف پور

نگین یوسف پوریان هستم از شهر سمنان و بعنوان سردبیر این رسانه جدیدترین اخبار روز رو برای شما قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا