دانستنی ها

خطر مشکلات قلبی در کمین افراد بدبین است!

نتایج تحقیقات نشان می دهد افرادی که نسبت به دیگران خصمانه و بدبینانه رفتار می کنند در معرض مشکلات قلبی قرار دارند و این ویژگی های اخلاقی خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.

به گزارش ریمینو به نقل از هلث، افراد بدبین تمایل به بی اعتمادی به طبیعت و انگیزه های دیگران دارند و انگیزه آنها را صرفاً منفعت شخصی می دانند. بدبینی با بدبینی و تحقیر نیز همراه است. اگرچه خصومت از دیرباز با مشکلات قلبی مرتبط بوده است، این مطالعه یکی از اولین مطالعاتی است که آن را با بدبینی مرتبط می کند.

مطالعه حاضر شامل 196 نفر بود و سه نوع خصومت را از منظر عاطفی، رفتاری و شناختی بررسی کرد.

الکساندرا تی تایرا، محقق ارشد این مطالعه گفت: خصومت نسبت به بدبینی بیشتر جنبه شناختی دارد و شامل باورها، افکار و نگرش های منفی در مورد انگیزه ها، مقاصد و قابل اعتماد بودن دیگران است، بنابراین می توان از آن به عنوان سوء ظن، فقدان یاد کرد. اعتماد یا باورهای بدبینانه در مقایسه با دیگران.

این یافته‌ها نشان می‌دهد که تمایل به افزایش خصومت همراه با بدبینی، که به نظر می‌رسد بسیار مرتبط با سلامتی و جو سیاسی امروزی است، ممکن است نه تنها به پاسخ‌های استرس کوتاه‌مدت بلکه به سلامت بلندمدت ما نیز آسیب برساند.

در این میان، خصومت رفتاری به صورت پرخاشگری کلامی یا فیزیکی و خصومت عاطفی به صورت خشم مزمن ظاهر می شود. در شرایط سالم، افراد به عوامل استرس زا عادت می کنند و با آنها سازگار می شوند.

تایرا اساسا توضیح داد که وقتی چندین بار در معرض چیزی قرار می گیرید، تازگی از بین می رود و به اندازه دفعه اول واکنش شدیدی نسبت به آن نخواهید داشت.

وی افزود: این رفتار یک پاسخ سالم است، اما نتایج تحقیقات ما حاکی از آن است که تمایل به خصومت بیشتر همراه با سوء ظن می تواند از این کاهش پاسخ در طول زمان جلوگیری یا مهار کند. به عبارت دیگر، سیستم قلبی عروقی به یک عامل استرس زا دوم به همان روشی که به استرس اول پاسخ می دهد، پاسخ می دهد. این یک رفتار ناسالم است زیرا به مرور زمان فشار بیشتری بر سیستم قلبی عروقی ما وارد می کند.

به افرادی که در این مطالعه شرکت کردند، آزمون های شخصیتی و همچنین آزمون پاسخ به استرس داده شد. نتایج نشان داد که نه خصومت عاطفی و نه رفتاری با پاسخ استرس بالاتر مرتبط نبود.

می گوید: این بدان معنا نیست که خصومت عاطفی و رفتاری برای شما بد نیست. این فقط به این معنی است که ممکن است از طرق دیگری بر سلامت یا رفاه شما تأثیر بگذارد. با این حال، افراد دارای خصومت، بدبینی بیشتری، افزایش پاسخ به استرس و افزایش پاسخ به استرس نشان می دهند. ثبات نشان داد.

وی افزود: امیدوارم نتایج تحقیقات فعلی باعث افزایش آگاهی در مورد پیامدهای بالقوه بدبینی بر سلامت شود.

شاید دفعه بعد که کسی درباره انگیزه ها، نیات یا قابل اعتماد بودن یک دوست صمیمی، همکار یا حتی یک سیاستمدار منفی فکر می کند، دوباره درباره آن نظر فکر کند.

نتایج این تحقیق در مجله Psychophysiology منتشر شده است.

آوین احمدی

آوین هستم سردبیر رسانه پی ام آپ که از جدیدترین ترند های روز برای شما خبر قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا