اخبار روز

استقلال در آستانه محکومیت و کسر امتیاز!

باشگاه پرسپولیس از ارجاع پرونده استقلال به کمیته انضباطی اطمینان دارد و به نظر می رسد ابوالفضل حسن زاده نیز این موضوع را تایید کرده است.

به گزارش “ورزش سه”، باشگاه پرسپولیس یک ماه و دو روز پیش شکایت رسمی خود از استقلال را به سازمان لیگ ارائه کرد. پرسپولیس در نامه خود اتهامات مختلفی از جمله «تخطی از سقف قرارداد و پرداخت بیش از قرارداد» به بازیکنان و مربیان استقلال مطرح کرده است. اما در جریان بررسی کارگروه مقررات نقل و انتقالات، ادعاهای 1+5 مطرح شد که حتی باعث شد علی خاطر با سازمان لیگ تماس بگیرد و در جلسه شرکت کند.

کارگروه ابتدا 5 اتهام علیه استقلال مطرح کرد:
1. چند قرارداد داخلی امضا کرد که به سازمان لیگ ارائه نشد
2. قرارداد جدید و مالیات بازیکنان خارجی، بلانکو
3. برخی از بازیکنان و مربیان پول بیشتری می دهند
4. رضایت خالدآبادی در کل هزینه لحاظ نشده است
5. موضوع درج مالیات یاماگا در بودجه این فصل

اما بر اساس ادعا و اخبار موجود، مشکل دیگری نیز به این موارد اضافه شد و پرونده استقلال را قویتر از گذشته کرد. نکته جالب اینجاست که استقلال ابتدا در این مورد دفاعی انجام نداده است، اما پس از حضور علی خطیر، باشگاه استقلال دفاعیه خود را به سازمان لیگ ارسال کرد که ظاهرا مورد قبول قرار نگرفت.

شایعاتی مبنی بر ارجاع پرونده استقلال به کمیته انضباطی صبح امروز در فضای مجازی منتشر شد اما رضا جاودانی از اعضای کمیته انضباطی این خبر را تکذیب کرد و فاش کرد که هنوز پرونده استقلال در پوشه کمیته انضباطی بارگذاری نشده است.

اما ساعتی بعد رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس طی بررسی های بعدی به شواهدی دست یافت که پرونده استقلال در کمیته انضباطی در حال رسیدگی است و این نهاد به اتهامات کارگروه نقل و انتقالات علیه استقلال رسیدگی خواهد کرد.

نکته جالب اینجاست که حسین خبیری عضو هیئت مدیره پرسپولیس نیز در استوری اینستاگرام خود از ارجاع پرونده استقلال به کمیته انضباطی خبر داد.

یکی از اعضای ارشد کمیته انضباطی نیز این خبر را تایید کرد و به نظر می رسد کمیته انضباطی به زودی جلساتی را در خصوص پرونده استقلال برگزار کند. اما برخلاف پرسپولیس و سپاهان، باشگاه استقلال تمام تلاش خود را می کند تا در این پرونده تبرئه شود و از دستورات انضباطی جان سالم به در ببرد.

نگین یوسف پور

نگین یوسف پوریان هستم از شهر سمنان و بعنوان سردبیر این رسانه جدیدترین اخبار روز رو برای شما قرار میدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا